Kronika

Dzisiaj w Polsce obchodzimy Wielki Dzień Pszczół

Dzisiaj w Polsce obchodzimy Wielki Dzień Pszczół

We wtorek 8 sierpnia 2023 obchodziliśmy we Wrocławiu i w całej Polsce Wielki Dzień Pszczół.

 

Zapowiedź tego wydarzenia odbyła się w poniedziałek 7 sierpnia 2023 w programie „Pytanie na Śniadanie” wyemitowanym w TVP2.

Wielki Dzień Pszczół we Wrocławiu rozpoczął się relacją na żywo w TVP 3 z pasieki znajdującej się na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Następnie przed wejściem do tego Urzędu rozpoczął się ewent promujący pszczołę miodną. Na którym przedstawione zostały produkty pszczele (odbyła się degustacja miodu z plastra). Były porównanie owoce i warzywa które powstały bez- oraz z udziałem pszczoły. Przedstawione zostały żywe pszczoły w ulu demonstracyjnym. Była możliwość rozmowy z pszczelarzami z Koła Wrocław Krzyki, z czego chętnie skorzystały przechodnie oraz telewizje: TV3 Wrocław oraz Echo24.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Wojewoda Dolnośląski – Jarosław Obremski. Który przeprowadził tematyczną konferencję prasową (relacja wydarzenia na stronie Dolnośląskiego Urzdu Wojewódzkiego).

W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli główni redaktorzy znanych polskich czasopism: Alicja Laszkiewicz (Pszczelarz Polski) oraz Adam Prusaczyk (Kurier Pszczelarski).

Podsumowanie i zakończenie Wielkiego Dnia Pszczół nastąpiło w programach telewizyjnych: Główne wydanie Faktów TVP3 Wrocław oraz Aktualnościach na Echo24.

Zdjęcia zamieścimy wkrótce.

Image

Jesteśmy kołem terenowym Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy we Wrocławiu

O naszym koleole

Porady

Info